Akustické nátěry - odhlučnění

Akustické nátěry slouží jako ochrana proti hluku a vibracím. K dispozici jsou dvě varianty, jak omezit hluk. Můžete jej izolovat nebo absorbovat. Obě možnosti lze aplikovat na zvuk šířený vzduchem i na zvuk šířený materiálem. Tím pádem se dostáváme ke čtyřem různým způsobům, jak omezit hluk.

Absorbce zvuku šířeného materiálem

Lze přeměnit zvukovou energii na tepelnou, když prochází zvuk homogenními materiály připojenými nebo přilepenými k pevnému tělesu. Takto dojde k pohlcení zvuku mnohem dříve, než se stihne začít šířit vzduchem. Zvuk šířený materiálem se pohlcuje tím lépe, čím lepší jsou absorpční vlastnosti tlumícího materiálu. 

Izolace zvuku šířeného materiálem

Spočívá ve vytlumení šířeného zvuku pomocí pružného materiálu. Čím je materiál měkčí a má větší objem, tím lépe pak izoluje zvuk.

Absorpce zvuku šířeného vzduchem

Lze dosáhnout díky přeměně části vzduchem šířené zvukové energie na tepelnou, když zvuk proniká do vláknitého nebo pěnového materiálu. Čím tlustší tento materiál je, tím více pohlcuje zvuk šířený vzduchem.

Izolace zvuku šířeného vzduchem

Je založena na odrážení části zvukové energie stěnou. Zbylá zvuková energie se přenáší skrze stěnu a na druhé straně se začně šířit vzduchem. Zde platí, že čím těžší a pružnější je dělící stěna, tím lépe izoluje zvuk šířený vzduchem. 

Poptávkový formulář

....... a my se Vám v co nejkratší době ozveme !!

Položky označené * je nutné vyplnit.

Formulář se nepodařilo odeslat. Zkuste to prosím později.

MENUX

InformaceX