Gufera

Jedná se o strojní součástku. Konkrétně je gufero pryžové těsnění hřídelí a ložisek a nejčastěji se ukládá přímo do víka ložisek. 
Gufero má kruhový tvar a otvor pro průchod hřídele.
Setkat se s ním můžeme u jednoduchých dvoutaktních motorů, kde se používá k utěsnění prostoru klikové skříně od skříně převodové. Díky tomu je zabráněno nežádoucímu úniku palivové směsi a také úniku oleje z převodovky. 
Gufero je kvalitní součástka, ale vzhledem k tomu, že dochází k tření mezi guferem a otáčející se hřídelí, tak se gufero po nějaké době opotřebí a je třeba jej vyměnit za nové.
 
 
 • Provedení

  G, WA, SC        - těsnění Gufero s jedním těsnícím břitem
  GP, WAS, TC   - těsnění Gufero s jedním těsnícím břitem a prachovkou
  WAO, WBO     - rotační hřídelové těsnění bez pružinky, pro případy s nižšími technickými nároky

 • Úprava

  DL    - levotočivé žebrování těsnící plochy
  DP    - pravotočívé žebrování těsnící plochy
  DS    - oboustranná hydrodynamická úprava těsnící plochy          
  V       - vlnová úprava vnější plochy
  AV    - vlnová úprava částečně pogumované vnější plochy
 • Rozměry (mm)

  d - jmenovitý průměr hřídele
  D - jmenovitý průměr montážní díry
  b - šířka těsnění
 • Druh pryže

  NBR - těsnění z nitrilové pryže
  ACM - těsnění z akrylárové pryže (PA)
  MVQ - těsnění ze silikonové pryže (SI)
  FKM - těsnění z fluorkaučukové pryže (F)

 

Typ G

snění hřídelové se používá k utěsnění otáčejících se hřídelů u běžných konstrukcí zařízení pracujících v neznečištěném vnějším prostředí. 

Typ GP

Těsnění hřídelové s prachovkou se používá k utěsnění otáčejících se hřídelů u běžných konstrukcí zařízení pracujících ve znečištěném vnějším prostředí.
Typ GV

Těsnění hřídelové s vlnovou úpravou vnější plochy se používá k utěsnění otáčejících se hřídelů u běžných konstrukcí zařízení pracujících v neznečištěném vnějším prostředí, se zvýšenou dilatací úložné díry a k usnadnění montáže.Typ GPV

Těsnění hřídelové s prachovkou a vlnovou úpravou vnější plochy se používá k utěsnění otáčejících se hřídelů u běžných konstrukcí zařízení pracujících ve znečištěném vnějším prostředí, se zvýšenou dilatací úložné díry a k usnadnění montáže.Typ GDL, GDP

Těsnění hřídelové s hydrodynamickou úpravou těsnící plochy se používá k utěsnění jednosměrně se otáčejících hřídelů při jejich zvýšeném obvodovém házení nebo kmitání u běžných konstrukcí zařízení pracujících v neznečištěném prostředí.Typ GPDL, GPDP

Těsnění hřídelové s prachovkou a hydrodynamickou úpravou těsnící plochy se používá k utěsnění jednosměrně se otáčejících hřídelů při jejich zvýšeném obvodovém házení nebo kmitání u běžných konstrukcí zařízení pracujících ve znečištěném vnějším prostředí.Typ GPDPV, GPDLV

Těsnění hřídelové s prachovkou a hydrodynamickou úpravou těsnící plochy a s vlnovou úpravou vnější plochy se používá k utěsnění jednosměrně se otáčejících hřídelů při jejich zvýšeném obvodovém házení nebo kmitání, se zvýšenou dilatací úložné díry a k usnadnění montáže u zařízení pracujících ve znečištěném vnějším prostředí.


Typ GDSV

Těsnění hřídelové s vlnovou úpravou vnější plochy a se smíšenou hydrodynamickou úpravou těsnící plochy se používá k utěsnění obousměrně se otáčejících hřídelů při jejich zvýšeném obvodovém házení nebo kmitání, se zvýšenou dilatací úložné díry a k usnadnění montáže u zařízení pracujících ve znečištěném vnějším prostředí.

Typ GPDSV

Těsnění hřídelové s prachovkou, s vlnovou úpravou vnější plochy a se smíšenou hydrodynamickou úpravou těsnící plochy se používá k utěsnění obousměrně se otáčejících hřídelů při jejich zvýšeném obvodovém házení nebo kmitání, se zvýšenou dilatací úložné díry a k usnadnění montáže u zařízení pracujících ve znečištěném vnějším prostředí.

Typ GPDSAV

Těsnění hřídelové s prachovkou, částečnou vlnovou a kovovou úpravou vnější plochy a  smíšenou hydrodynamickou úpravou těsnící plochy se používá k utěsnění obousměrně se otáčejících hřídelů při jejich zvýšeném obvodovém házení nebo kmitání, se zvýšenou dilatací úložné díry a k usnadnění montáže u zařízení pracujících ve znečištěném vnějším prostředí a k dosažení větší stability v úložném otvoru.

Poptávkový formulář

....... a my se Vám v co nejkratší době ozveme !!

Položky označené * je nutné vyplnit.

Formulář se nepodařilo odeslat. Zkuste to prosím později.

MENUX

InformaceX