Vodící tyče

Vodící tyče neodmyslitelně patří k lineárnímu vedení s kuličkovými pouzdry. Jsou na ně kladeny vysoké nároky s ohledem na mechanické vlastnosti a vlastnosti materiálu. Jsou vysoce přesně broušené a musí podléhat přísné kontrole kvality z hlediska kruhovosti, válcovitosti, stejnorodosti povrchu a přímosti. 
Mohou se pochlubit dlouhou životností a rozměrovou stabilitou. Správně dimenzované a dobře konstrukčně užité a umístěné vodící tyče nepotřebují zvláštní dohled ani údržbu. Chránit se musí pouze před nečistotami, prachem, vodou a agresivním prostředím. Rozlišujeme plné a duté vodící tyče. 

Plné vodící tyče

Jsou dodávány v různých rozměrech, které odpovídají lineárním kuličkovým ložiskům. Pro speciální účely lze použít plné tyče z nerezové oceli nebo natvrdo chromované tyče s tloušťkou vrstvy cca 10 µm.

Duté vodící tyče

Narozdíl od plných tyčích jsou dodávány s minimálním vnějším průměrem 12 mm.

Konstrukce vodící tyče

Konzervační vrstva musí být nejdříve odstraněna a vodící tyč kvalitně očištěna. Obvykle se tyče montují s lineárními valivými ložisky. Pokud potřebujete tyč demontovat za účelem záruční opravy, musí být výrobci odesláno kompletní lineární valivé vedení. 
Pro mazání doporučujeme maziva pro kuličková ložiska nebo plastická maziva použitá dle doporučení výrobce. 

Použití vodících tyčí

  • strojírenství, obráběcí technika, měřící zařízení a přístroje
  • přístroje pro zdravotnictví a další oblasti lehkého průmyslu
  • pro balící, tiskařské a textilní stroje

Poptávkový formulář

....... a my se Vám v co nejkratší době ozveme !!

Položky označené * je nutné vyplnit.

Formulář se nepodařilo odeslat. Zkuste to prosím později.

MENUX

InformaceX